Kurz instruktora snowboardingu + nabídka zprostředkování práce instruktora


NABÍDKA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ PRÁCE INSTRUKTORA

Základní kurz pro instruktory snowboardingu

Výstup: 

Výstup nabízeného kurzu (pro úspěšné absolventy): Průkaz Instruktor snowboardingu, který lze uplatnit v rámci zaměstnaneckého poměru ve školské, zájmové a komerční organizaci (platnost licence je časově neomezená).

Pedagogickým pracovníkům vydáváme po absolvování předmětného kurzu akreditované osvědčení v rámci Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy „Základní kurz školního snowboardingu" (platnost osvědčení je časově neomezená).

Definice pedagogického pracovníka

Kvalifikace lyžařského instruktora je nezbytná pro výuku na školních lyžařských výcvikových zájezdech.  Celá řada našich frekventantů učí v komerčních školách v různých střediscích. Samozřejmě získání brigády či zaměstnání instruktora snowboardingu je možné vždy na základě jednání se zaměstnavatelem.

Licenci instruktor snowboardingu BP SPORT lze využít po dovršení 18 let a uplatnění licence ve věku 15 – 17 let se řídí zvláštními pravidly, které jsou uvedeny níže. Účast na školení není dále nijak omezena.
Teoretická část - snowboardová výstroj, výzbroj, údržba, metodika, organizační předpisy, bezpečnost, první pomoc, začlenění snowboardingu do vzdělávacích programů. Praktická část - praktická výuka na snowboardu. Naše středisko vzdělávání na kurzu dodržuje předepsanou hodinovou dotaci, což je základní podmínkou právní platnosti licence.

Formální odbornost vzdělávacího střediska: Naše vzdělávací instituce je držitelem platné akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR.

Vedoucí lektor: Mgr. Lukáš Binter – bývalý reprezentant ČR ve snowboardingu a autor několika  knih o snowboardingu.


Termín konání:  10. - 15.12.2024, 15. - 20.12.2024, 2. - 7.1.2025, 7. - 12.1.2025, 21. - 26.3.2025  (tyto termíny jsou na výběr)

 

Nemáme konečný termín přihlášek. Po naplnění kurzu instruktora snowboardingu se příjem přihlášek uzavře. Velice těžko se odhaduje, kdy se kurz pravděpodobně obsadí.

Pokud vám nevyhovují uvedené termíny, tak nám prosím napište e-mailovou zprávu. Budeme vás informovat ihned po vypsání dalšího termínu.

Místo konání: Pec pod Sněžkou
Cena: 6800,- Kč
Cena zahrnuje ubytování, stravování - snídaně, oběd, večeře, poplatek MÚ, studijní publikaci a účastnický poplatek (cena bez ubytování a stravy činí 2570,- Kč). První den kurzu v Peci p. S. se začíná v podvečer a poslední den končí snídaní. Účastníky základního či doškolovacího kurzu lyžování, snowboardingu a carvingu (pokud tyto kurzy probíhají souběžně) na vyžádání ubytujeme společně.

 

Další termíny konání na jiných místech:

Termín a místo konání II.: v Areálu Monínec Sedlec-Prčice - zima 2024/2025 - bude upřesněno

– jedná se o jeden kurz – 4 dny (prezenční formou), který je rozdělen do 2 víkendových učebních bloků

Termín a místo konání III.: Čeřínek u Jihlavy - zima 2024/2025 - bude upřesněno

Termín a místo konání IV.:  v Chotouni – Jílové u Prahy - zima 2025 - bude upřesněno

Termín a místo konání V.:  v Chotouni – Jílové u Prahy - zima 2025 - bude upřesněno

Cena kurzu bez ubytování a stravy: 2570,- Kč
Levné ubytování je případně možné objednat.

První den kurzu instruktora na jiných místech než v Peci p. S. se začíná ráno a končí poslední den večer.

 

 

Přihlášky:

 

Jiné typy snowboardových kurzů

Doškolovací kurz pro instruktory snowboardingu
 

Podrobné informace o kurzu instruktor snowboardingu

Využití licence

Výstup nabízeného kurzu (pro úspěšné absolventy): Průkaz Instruktor snowboardingu, který lze uplatnit v rámci zaměstnaneckého poměru ve školské, zájmové a komerční organizaci (platnost licence je časově neomezená).

Pedagogickým pracovníkům vydáváme po absolvování předmětného kurzu akreditované osvědčení v rámci Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (platnost osvědčení je časově neomezená).

Kvalifikace Instruktor snowboardingu je nezbytná pro výuku na školních lyžařských výcvikových zájezdech.  Celá řada našich frekventantů učí v komerčních školách v různých střediscích. Samozřejmě získání brigády či zaměstnání instruktora snowboardingu je možné vždy na základě jednání se zaměstnavatelem.

Máme také informace o našich instruktorech, kteří s naší licencí vyučovaly i v USA, Rakousku, Francii, Norsku atd.. Doškolovací kurzy prodlužují licenci. Lze obnovit i propadlou licenci. Rady pro práci instruktora lyžování nebo snowboardingu v lyžařské škole

Formální odbornost vzdělávacího střediska: Naše vzdělávací instituce je držitelem platné akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR.

Náročnost kurzu pro instruktory snowboardingu

Výuka snowboardingu je speciálním oborem v tomto sportu, kde samostatná výkonnost jezdce není na prvním místě. Budoucí Instruktor snowboardingu musí znát techniku snowboardingu, metodu výuky a didaktiku (to vše se naučí na kurzu). Kurz si klade za cíl naučit účastníky vyučovat snowboarding. Z hlediska výkonnosti v jízdě na snowboardu musí být zdatný do té míry, aby byl schopen svým budoucím žákům ukázat určité prvky metody výuky (např oblouky, sesouvání, jízdu šikmo svahem atd). Předvést je musí pomalu a v nízké rychlosti, tak aby je žáci z hlediska techniky co nejlépe pochopili. To znamená, že instruktor snowboardu nemusí být rychlým jezdcem. Vedle toho osvojování jízdy na snowboardu je většinou bezproblémové. Postoj na sněžném prkně je sice nezvyklý a v prvních momentech náročný na rovnováhu, ale samotná technika jízdy je relativně jednoduchá (jednodušší než lyžích) a začátečník se s ní rychle seznamuje. Účastníci na kurzu jsou rozděleni do družstev podle výkonnosti.

 

Podmínky pro účast na kurzu snowboardingu

Účast na školení není vyjma věku nijak omezena. Našeho kurzu se může zúčastnit prakticky kdokoliv. Tento kurz  může absolvovat i osoba mladší 18 let a získá licenci Instruktor snowboardingu. Licenci lze plně využít až po dovršení 18 let. Pokud vyučuje instruktor s licencí ve věku 15 – 17 let, tak při výuce musí být přítomný další proškolený instruktor starší 18 let, který na sebe převezme právní odpovědnost za žáky. Takže je možné získat licenci a pak vyučovat i před dovršením 18 let, ale musí při výuce asistovat starší Instruktor snowboardingu. Toto pravidlo platí i u ostatních druhů licencí.

 

Místo a terény pro výcvik

Většina zimních kurzů snowboardingu je organizována právě v Peci pod Sněžkou, která patří mezi tři střediska s nejdelším lyžařským provozem v republice. Dostatek přírodního sněhu je důsledkem vysoké nadmořské výšky a specifického mikroklimatu, které v Peci pod Sněžkou panuje. V areálu jsou instalována také sněhová děla. Sezóna ve středisku běžně začíná na konci listopadu a končí v polovině dubna. Sníh na sjezdovkách však zůstává většinou ještě déle. V Peci pod Sněžkou je poměrně bohatý a pestrý výběr sjezdovek, který uspokojí začátečníky i zkušené jezdce. Pro méně zkušené jezdce jsou velmi zajímavé sjezdovky „Klondike“ a „U lesa“, kde je sklon svahu na jednotlivých sjezdovkách odstupňován. Pec pod Sněžkou patří mezi několik předních středisek v České republice. Zároveň si toto středisko stále zachovává svůj přírodní charakter. Kvalitu dokládá i jeho pozice v kategorizaci zimních areálů http:/www.holidayinfo.cz. Dobré podmínky v zimním středisku také přispívají ke kvalitě kurzu. O sněhových podmínkách se můžete informovat na http:/www.holidayinfo.cz nebo na www.skiresort.cz.

 

Termíny kurzů snowboardingu

Termíny našich kurzů jsou vypsány v první polovině prosince, začátkem ledna a na konci března (případně začátkem dubna). První polovina prosince je charakteristická malým počtem jiných lyžařů a snowboardistů na sjezdovkách a poměrně nízkými teplotami po celý den. Začátek ledna se vyznačuje velkým množstvím sněhu a vhodnými teplotami pro zimní sporty.

Na konci března i začátkem dubna je velmi spolehlivá sněhová pokrývka. Často bývá slunečné počasí. Nutno přiznat, že při slunných dnech je sníh odpoledne měkčí. Pec pod Sněžkou je touto dobou málo zalidněná.

 

Historie našeho lektorského týmu

Kurzy pro instruktory snowboardingu začal náš lektorský tým organizovat jako jeden z prních v České republice. Premiérový instruktorský kurz proběhl v roce 1996. V tomto roce se také snowboarding začal vyučovat školních kurzech. Výuku snowboardingu na školních kurzech prosadil Arnošt Binter. Následně lektoři snowboardingu vytvořili výukový film (DVD), který se stal prvním metodickým materiálem v oblasti snowboardingu. Instruktorský film vznikl ve spolupráci s Liborem Votrubou (instruktor snowboardu) z Asociace českého snowboardingu. Místa vedoucího lektorského týmu lyžařských kurzů se ujal Mgr. Lukáš Binter odkaz lektoři V roce 2OO4 se školící středisko SPORT BP stalo členem mezinárodní organizace INTERSKI.

 

Metoda výuky na kurzech snowboardingu pro instruktory

Cílem kurzu je účastníka proškolit tak, aby byl dobrým instruktorem snowboardingu, což znamená: zejména umět naučit tento sport téměř kohokoliv. Tento cíl je stejný v komerční a školní výchově, a tak se naše školící středisko nespecializuje ani na jednu z těchto oblastí. Naše licence má univerzální platnost. Kurzy snowboardingu metodicky řídí Mgr. Lukáš Binter (viz. lektoři snowboardingu), který je držitelem kvalifikace Ústřední lektor snowboardingu a zkušenosti o snowboardingu nasbíral jako jezdec světového poháru. V roce 1999 Lukáš Binter vytvořil první českou publikaci „Snowboarding“, která se zabývá výukou snowboardingu. Kniha byla několikrát aktualizována a stejný autor později vytvořil další metodický materiál „Jak dokonale zvládnout snowboarding“. Celkem zatím bylo prodáno 26 tísic výtisků. Tyto knihy se staly součástí studijních materálů našich kurzů. Naše metoda výuky se snaží propojit zkušenosti z výuky v praxi - konkrétně z vlastní snowboardové školy, také zkušenosti z vlastního snowboardového servisu a obchodu, ze školních kurzů a zkušenosti ze závodního snowboardingu. Na základě dohody je možné závěrečné zkoušky zrealizovat i v cizím jazyce, případně nás s předstihem kontaktujte

 

Program kurzu snowboardingu

Kurz je rozdělen na část praktickou a teoretickou, které se vzájemně doplňují. Praktická výuka probíhá dopoledne a odpoledne. Po skončení provozní doby vleků pak výuka pokračuje přednáškami. Přednášky jsou časovány před večeří nebo po večeři dle aktuálního programu. Teoretická část – snowboardová výstroj, výzbroj, údržba, metodika, organizační předpisy, bezpečnost, první pomoc, začlenění snowboardingu do vzdělávacích programů. Praktická část – praktická výuka na snowboardu. 

 

Ubytování

Účastníky základního či doškolovacího kurzu lyžování nebo snowboardingu (pokud probíhají souběžně) ubytujeme na vyžádání společně. Ubytování je zajištěno v tradiční horské chatě. V případě většího počtu účastníků je ve stejném termínu vypsán paralelní kurz na dalším penziónu. Veškeré dění kurzu: ubytování, strava, přednášky, zábava tak probíhá vždy v jednom objektu a v přiměřeně velkém kolektivu lidí. Na každé chatě je vždy maximálně 37 účastníků, což přispívá k přátelské atmosféře na daném kurzu.

 

Lektoři kurzů snowboardingu

Do našeho lektorské týmu patří - podrobné informace o týmu lektorů snowboardingu získáte zde.

Mgr. Lukáš Binter 

Ondřej Havlík

Paed.Dr. Pavel Jarčevský

Mgr. Petr Zamrzla

Renata Němcová

Mgr. Jaroslav Němec

 

Zapůjčení výzbroje pro Instruktorský kurz snowbordingu

Možnost zapůjčení snowboardového kompletu, nutno předem objednat na e-mailu: abinter@volny.cz (omezená kapacita). Zašlete prosím tělesnou výšku, hmotnost, velikost nohy a postoj (nohu, kterou máte na snowboardu vepředu), případně to lze zjistit dle níže uvedeného testu.

Ceník:
Snowboardový komplet na jeden kurz včetně dopravy: 1000 Kč Pouze snowboard: 800 Kč

Na snowboardu jsou dva základní typy postojů. Ten, při němž je vpředu levá noha, nazýváme regular, pokud je vpředu pravá, postoj nazýváme goofy. Při koupi méně frekventovaného asymetrického snowboardu je nutné znát jezdcův postoj s velkou jistotou. U asymetrického prkna je přední hrana posunuta ke špičce. Jsou různé možnosti, jak zjistit, který postoj je pro jezdce vhodný, ale ani všechny dohromady nejsou naprosto spolehlivé:
Podle klouzání na ledu - tato metoda je zřejmě nejvěrohodnější. Stejná noha, která je vpředu při klouzání, bude vpředu i na snowboardu.
Podle jízdy na skateboardu - opět platí, že stejný postoj jako na skateboardu bude i na snowboardu.

Postaví-li se testovaný snožmo a druhá osoba do něj nečekaně zezadu strčí. Jedna noha jde automaticky vpřed, aby zachytila pád. ­ Následný postoj je správný.

 

Nabídka zprostředkování práce instruktora

Úspěšným absolventům našich instruktorských kurzů lyžování či snowboardingu nabízíme bezplatnou možnost zprostředkování práce instruktora lyžování nebo snowboardingu. Po úspěšném absolvování našeho instruktorského kurzu může absolvent pro získání práce instruktora lyžování nebo snowboardingu nám zaslat tyto data: PŘÍJMENÍ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ, E-MAIL, TELEFON na abinter@volny.cz. Vaše poptávka bude zpracována naším softvérem a v adekvátních časových intervalech vám bude zasílán seznam organizací (zejména lyžařských škol, které nabízejí tyto práce instruktora: A) VÝUKU V KOMERČNÍ ŠKOLE V LYŽAŘSKÉM STŘEDISKU B) VÝUKU VE VÝJEZDOVÉ ŠKOLE (DOPRAVA KLIENTŮ NA MÍSTO VÝUKY JEDNORÁZOVĚ ČI OPAKOVANĚ) Tyto organizace spolupracují s naším vzdělávacím střediskem na zprostředkovávání práce pro instruktory a potřebují instruktory snowboardingu či lyžování. Poptávka těchto organizací po instruktorech se může dle aktuální situace měnit. Práci instruktora pak lze získat jednáním se konkrétní lyžařskou školou. V případě vašeho zájmu o práci instruktora v konkrétní organizaci v daném seznamu máte možnost zaměstnavatele samostatně kontaktovat.

 

Kniha - Snowboarding - Informace

Autor: Lukáš Binter a kolektiv
Třetí vydání této publikace je určeno nejširšímu okruhu rekreačních jezdců včetně začátečníků. Široké spektrum informací v knize seznamuje čtenáře s různými tématy snowboardingu. V úvodní kapitole je čtenářům ve stručnosti představen snowboarding. Hlavní část knihy patří technikám jednotlivých oblastí tohoto klouzavého sportu (alpské jízdě, freestylu, freeridingu). Patřičná pozornost je věnovaná výstroji a výzbroji snowboardera, důležitá je i kapitola o bezpečnosti tohoto sportu. Zajímavým tématem je kapitola o snowboardových závodech.

 

Videokazeta - Snowboarding

Videokazeta je zaměřena na základní učební postup, tedy na prvky, které by měly být obsahem výuky snowboardingu ve školách. Nezabývá se závodní technikou ani freestylovými triky, je však rozšířena o kapitolu o bezpečnosti. Pořad je rozdělen do kapitol, v nichž jsou předvedeny jednotlivé prvky školy snowboardingu s popisem pohybu, případně i nejčastějšími chybami. Prvky jsou řazeny metodicky od nejjednoduššího k nejnáročnějším. Záměrem tvůrců je vytvořit dílo, které jak svým obsahem, tak zpracováním dokáže zaujmout mladé lidi a napomůže jim k osvojení základů jízdy na snowboardu. Pořad by měl sloužit také pedagogům i široké veřejnosti a v konečném důsledku se tak podílet na odstranění jisté chaotičnosti, která u nás tento sport od počátku provází.

Objednat - abinter@volny.cz

 

Informace o vybavení před nástupem do kurzu (I learning)

I learnigová publikace - soubor ve formátu .pdf

Použito z knihy Snowboarding
BINTER, L aj. Snowboarding, třetí, přepracované vydání. Praha : Grada, 2006. ISBN 80-247-0246-0.
Informace o publikaci najdete na www.grada.cz

 

Zkušenosti a rady pro brigádu v lyžařské škole

Další termíny na Slovensku jsou uvedeny na webu www.kurz-instruktor.sk

 

Další informace

Závodní snowboarding

Zajímavé články