Autentická místní firma založená na zkušenostech


Vážení, 

řada z Vás jistě zná Sport BP. To je ten sport na Sokoláku, kam si již od roku 1994 Budějčáci chodí půjčovat a kupovat lyže. 

Dovolte mi, abych Vám Sport BP alespoň stručně představil. 

Sport BP byl založen v roce 1994, písmena BP, která nese obchod ve svém názvu znamenají BINTER a PIKAUS tedy první písmena z příjmení svých zakladatelů.

Těm, kteří se v Budějovicích pohybují kolem sportu či školství nemusím Arnošta Bintera dlouze představovat. Arnošt se vždy pohyboval kolem sportu působil například jako trenér letní přípravy českobudějovického hokejového týmu Motor (tehdy Slavoj), byl předsedou komise lyžování ČOS a mimo jiné se významnou měrou zasadil o zavedení lyžařských kurzů do škol. 

Lyžování a snowboardingu zasvětil celý svůj život. Následně řadu let školil instruktory lyžování a snowboardingu z celé republiky a to jak z řad pedagogů tak veřejnosti. 

Láska k horám v celé rodině


K lásce k horám a zimním sportům přivedl všechny své syny. Jedním z nich byl i Libor, který po absolvování FTVS působil jako učitel, následně však vedl Sport BP a současně se podílel na školení instruktorů lyžování a snowboardingu.

Díky své lásce k tomuto sportu umožnil své dceři Báře (mé ženě) lyžovat na profesionální úrovni v rámci Evropského poháru, stejně jako její otec vystudovala FTVS.

Libor bohužel v lednu 2023 zemřel a my (má žena Bára a já) stáli před nelehkým rozhodnutím co s obchodem dál. Shodli jsme se však, že v úctě k těm, kteří zde obchod budovali a k vám, kteří jste si na jeho služby zvykli nemůžeme a nechceme obchod zavřít.

I nadále tak můžete využívat všech služeb jako doposud. Nejsme žádný gigant a ani se o to nesnažíme, nechceme soupeřit s velkými společnostmi.

Chceme abyste se na nás mohli spolehnout, abyste věděli za kým a proč jdete…

Individuální přístup


Jsme autentická místní firma založená na dlouholetých zkušenostech, od které můžete očekávat individuální přístup a našim hlavním cílem je nabídnout vám takový produkt nebo služby, jež vám umožní si sportovní zážitky užít na maximum a dle vašich představ. 

Nejsme jen prodavači lyží v Budějovicích jsme především lyžaři z „Budějcˮ a lyžování milujeme. 

Těšíme se na shledanou 

Bára a Petr 

Sport BP